20 Shkurt 2024

(Kolonjarët mund të lidhen me Tik-Tok për shembjen e rrugës)

Që të vërtetohej se propaganda e Rilindjes Socialiste është jashtë realitetit shqiptar dhe nuk merr kurrë asnjë përgjegjësi për qeverisjen, shembull tipik bëhet shembja e rrugës së Qafës së Qarrit pranë Kolonjës. Askush nga autoritetet nuk është parë në vendngjarje prej tre ditësh. Fatmirësisht nuk ka patur viktima dhe aksidente rrugore, por lëvizja është paralizuar plotësisht në një afat ende të paditur.

E rëndësishmja ishte sot kur ATSH-ja e cila nuk e ndjek lajmin e shembjes, por jep sfilatën mbi asfalt të zv/kryeministers Belinda Balluku në akset e Elbasanit. Njëherësh ministre përgjegjëse edhe për infrastrukturën, shembja nuk përbën shqetësim për Ballukun. E reja për sat e saj ishte hapja e llogarisë në tik-tok për të zgjeruar kontaktin dhe komunikimin me publikun.

60 milion euro investim për 18 km segment  rrugor Ersekë-Korçë i përdorur enkas si arritje e PS gjatë fushatës së fundit kur u çelën punimet. Ndërsa prej kësaj fundjave në një kohë kur riorganizimi i PS për zgjedhjet e 2025 sapo ka filluar, shembja e rrugës nuk bie më në sy, nuk përbën as  fakt dhe as dëm ekonomik. Një shirit përurimi më pak dhe ca më keq një humnerë më shumë në financat e shtetit që dalin nga taksat e shtetasve.

19 Shkurt, 2023

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë Profesionistë të Diasporës (UGSHPD)

Verband Albanischer Berufsjournalisten der Diaspora (VABD)

Union of Professional Albanian Journalists of Diaspora (UPAJD)

Union des journalistes professionells albaniase de la diaspora (UJPAD)

Unione dei Giornalisti Professionisti Albanesi della Diaspora (UGPAD)

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *